Katalog » Nosidełka, chusty »
Kategorie
Zabawki i gry
Akcesoria do karmienia
Bezpieczny dom
Bezpieczny sen
Chusty
Elektroniczne nianie, kamery
Foteliki samochodowe
Gruszki do nosa
Kąciki zabaw
Kocyki, pledy
Kojce
Krzesełka do karmienia
Leżaczki i huśtawki
Łóżeczka dziecięce
Meble i wyposażenie domu
Monitory oddechu
Muzyka dla bobasa
Nawilżacze powietrza
Nianie
Nocniki, nakładki
Nosidełka, chusty
Pamiątki, ramki, albumy
Pielęgnacja Dziecka i Mamy
Podgrzewacze pokarmu
Pościele
Przewijanie
Ręczniczki
Smoczki uspokajające
Sterylizatory
Termometry
Torby, plecaki
Wagi dla niemowląt
Wanienki
Wózki dziecięce
Wspomaganie karmienia piersią
Zabawki manualne
Rowerki i kaski
Producenci
CHUSTA UNI  jednokolorowa
        
Czarny
Turkus
Ciemny szary
Jasny szary
Morski
Różowy
Zielony

CHUSTA UNI jednokolorowa

[]
Producent: ByKay
Cena: 166,36 zł

ByKay to holenderska marka wyznaczająca nowe trendy wśród chust do noszenia dzieci oraz specjalnie stworzona paleta akcesoriów do nich: czapeczki, szaliki, chusteczki, przytulanki, łańcuszki i chusty lalkowe dla małych dziewczynek.

Wysokiej jakości chusty ByKay wyprodukowane są z przyjaznej dla dziecka bawełny spełniającej najwyższe standardy, tkaniny posiadają CERTYFIKAT OKO-Text

Standard 100, świadczący o najwyższych właściwościach tkanin ( antyalegriczne, antynbakteryje, antystatyczne, ekologiczne) oraz wytworzone są w 100% w krajach Unii Europejskiej.

Modna chusta ByKay to nie tylko kawałek materiału, to produkt-uczucie, niosący niesamowite doznania i potrzebę kontaktu niczym „druga skóra”. ByKay oferuje optymalne zabezpieczenie Waszego maluszka!


Aż 6 różnych sposobów wiązania i noszenia, chusty przeznaczone dla dzieci od urodzenia do max. wagi 18 kg! Bogata gama kolorystyczna: chusty UNI gładkie, chusty UNI z bawełny organicznej oraz kolorowe chusty z aplikacjami – niezwykle trendy!

ByKay o chustach:
Noszenie dziecka w chuście jest prawdopodobnie najstarszym sposobem noszenia dziecka i tym samym powszechne w wielu krajach
i kulturach z tego świata. Świat zachodni jest jednak raczej wyjątkiem niż regułą w tym aspekcie i na szczęście dopiero od pewnego czasu chusty są stosowane coraz częściej, stały się modne, wygodne i docenione.

Dzieci mają "głód skóry"
Badania prowadzone przez lekarzy Barr i Hunziker z Hospital Montreal University dowodzą, że niemowlęta i dzieci noszone w chustach są bardziej spokojne i znacznie mniej płaczą. Niemowlęta są szczęśliwe, bo w chuście czują się bezpiecznie jak w łonie matki. Czują znany im zapach, czują ciepło ciała i ruchy swoich rodziców, czują się spokojnie i całkowicie swobodnie. Oprócz tego, rodzic może szybko reagować na potrzeby dziecka.
Ma to także ogromne znaczenie dla rodziców adopcyjnych, mogą stworzyć przez to naturalną więź, chusta jest niezwykle pomocna. Kiedy nosisz często dziecko na sobie, masz więcej szans na stworzenie dobrej i trwałej więzi.

Emocjonalny i społeczny rozwój
W chuście będzie twoje dziecko częścią życia rodzinnego w bardzo wczesnym wieku i w sposób bardzo naturalny. Dzięki poczuciu bezpieczeństwa i komfortu jakie daje chusta – dziecko reaguje z zaufaniem na mnóstwo bodźców, które przychodzą do niego z otoczenia (zgodnie z profesor Evelin Kirkilionis, niemiecki badacz zachowań). Dziecko będzie rozpoznawać bodźce i reagować na nie. Badanie to wykazuje, że właściwa równowaga między bezpieczeństwem a wolnością prowadzi do lepszego poczucia bezpieczeństwa i zaufania, co
z kolei w przyszłości będzie stanowić podstawę do pozytywnego postrzegania siebie, własnej wartości i zaufania.

Umiejętności ruchowe, równowaga i czucie
Najważniejsze bodźce to te, które prowadzą do lepszej równowagi. Dziecko zostaje przenoszone we wszystkich kierunkach, podczas gdy rodzic trzyma je w równowadze. Umiejętności ruchowe i dotykowe rozwijają się także przez wszystkie ruchy i dotyk.

Lepszy rozwój bioder i kręgosłupa
Dziecko siedzi w chuście w sposób bardzo naturalny, nieco wygięte do tyłu i z rozłożonymi nożkami. Tak jak wcześniej w pozycji płodu, dziecko będzie podkurczać swoje nóżki To nie tylko pomaga uniknąć problemów, takich jak hip-hop dysplazja, ale może być również stosowane w leczeniu tych schorzeń. Badania wykazały, że dzieci noszone w chustach mają znacznie mniej chorób kręgosłupa. Jest też błędem przekonanie, że noszenie dziecka jest szkodliwe dla kręgosługa rodzica – to nie jest prawdą! Chusta zapewnia lepszą postawę
i dobry rozwój mięśni pleców.

Kolki i refluks
Postawa i ruch zapewnia lepsze krążenie i trawienie, co zmniejsza kolki. Dzieci, które cierpią z powodu refluksu często czują się lepiej, gdy są w pozycji pionowej jaką zapewnia chusta.

Karmienie piersią, zawsze i wszędzie
Zalety noszenia dziecka w chuście i karmienie piersią pokrywają się: dzięki tym obu sposobom ofiarujesz swojemu dziecku
najbardziej naturalny fundament życia. Tylko trochę praktyki, a karmienie dziecka w chuście może być wykonane z najwyższą
swobodą i komfortem.

Na rękach nosić – bez użycia rąk!
Podczas noszenia dziecka w chuście, masz wolne ręce, jednocześnie zachowując fizyczny kontaktu z dzieckiem. Pozwala to swobodnie wykonywać swoje codzienne obowiązki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, musisz mieć w każdej chwili pełną świadomość, że nosisz dziecko.

Chusta w porównaniu z wózkiem
Chusta jest mała i dlatego też może zawsze ci towarzyszyć, to znaczy nie musisz prowadzić wózka, pakować go auta, prosić o pomoc przy wprowadzeniu do autobusu. Chusta jest niezwykle przydatna podczas podróży środkami transportu publicznego, ponieważ dziecko można mieć zawsze przy sobie. Chusta jest wielofunkcyjna i może być również używana jako koc lub pled. Oprócz tego chusta jest stosunkowo tania i będzie rosnąć wraz z dzieckiem. Można uniknąć złości w zatłoczonych centrach handlowych i na ulicach, nie potykać się o innych spacerowiczów. W zamian otrzymasz wiele "oohh" i "aahh" jak pięknie wyglądacie, jak słodko śpi dziecko, możesz być spokojnym i dumnym rodzicem . Nadal masz wolne ręce dla swojego partnera lub pozostałych dzieci. Połączenie chusty i wózka buggy może być bardzo wygodne podczas transportu dwójki dzieci, rodzeństwa rok po roku lub dzieci w tym samym wieku. Jedno dziecko niesiesz w chuście, drugie jedzie w wózku.

Referencje:
• Hunziker, UA, Barr RG (1986). Noszenie w chuście zmniejsza płacz dziecka ( Increased carrying reduces infant crying: a randomized controlled trial.
• Kirkilionis, E. (1995). Wahrnehmen, Erfaren und üben beim Körperkontakt. Praxis der Psychomotoriek.
• Bevernage T., Schollaert E., Beeusaert, P. (2003). Draagdoeken, een modegril z daadwerkelijk nuttig.Każda chusta zawiera obszerne informacje, zdjęcia i instrukcję.

ROZMIAR: MEDIUM (4,60 m)

MATERIAŁ: wysokiej jakości 100% bawełna, Zertyfikat Ökotex-100

Recenzje
Koszyk więcej
... jest pusty
Producent
ByKay
Inne produkty
Polecamy więcej
Kolorowe Rondelki
Kolorowe Rondelki
46,37 zł